Každá smlouva, kterou uzavírám, je riziko

„Narodil jsem se v Mostě a stále tady bydlím. S manželkou máme tři děti. Syn je už v Plzni a dcera v Praze. Je divná doba. Nevím, jestli mladým pokvete pšenka. Vzhledem k mé práci jezdím domů až později odpoledne. Proto posledních deset let nezažívám každodenní život v Mostě a v podstatě mi nevadí, jaké to tady je.

Každá smlouva, kterou uzavírám, je riziko. II.jpg

Mám firmu, která se zabývá stavbou a údržbou bazénů. Působíme v severních Čechách, Praze a jejím okolí. Zrovna Mostecko je chudším regionem, proto tady máme málo zakázek. Naopak v Praze a okolí máme pořád co dělat. Covid nahrál tomu, aby si lidi udělali na zahrádce třeba mini bazének. Co jim zbývalo, když se bohužel nemohli dostat ven?

Každá smlouva, kterou uzavírám, je riziko. .jpg

Teď mě trápí, co se děje na Ukrajině. Válka je hnus. Celková situace ovlivňuje i moje podnikání. Ceny materiálu jsou strašný a ještě nestabilní. Když si nechám ve stavebninách potvrdit cenu polystyrenu, tak mi řeknou, že ji garantují dva dny. Já pak musím uzavírat smlouvy na bazén, který budu stavět třeba za dva měsíce. Každá smlouva, kterou uzavírám je riziko. Je to dneska zvláštní podnikání.“