Já se už nekoukám na zprávy

„Já se radši už nekoukám na zprávy. Není mi z toho nějak dobře. Děti na Ukrajině, to je strašný. Jednou jsem v televizi viděla maminku s holčičkou. Maminku zastřelili a holčičku poranili. Mně z toho bylo pak špatně. Mám strach, aby to nebylo taky u nás. Na internetu jsem četla, že ten Putin chce použít chemický zbraně, které by se vzduchem mohly dostat až k nám. Co bude dál?

IMG_0875-Edit-1.jpg

Bydlím v Litvínově. Výhodou je klid, který tam převládá, ale nic tam není. Pořádné obchody a služby chybí. Uhodí devátá hodina a nikdo není venku, všude je mrtvo. Tady v Mostě je to lepší a spíš tu něco seženu. Hlavně v obchoďáku Central je to docela dobré a taky tam pracuji. Dost často si zajedu něco koupit do Teplic nebo Ústí nad Labem a zároveň se tam projdu po městě. Všude je hodně Ukrajinců a lidi se bojí o práci.

Když mám volno, tak moc ráda chodím u nás do Krušných hor. Mám tam svoji oblíbenou, dlouhou trasu až k Flájské přehradě. To mě opravdu nabíjí. Minule byl ještě sníh, ale teď to už bude lepší. Chystám se tam ve čtvrtek a moc se těším.

Mám dvě děti a ty už jsou velký. Synovi bylo 30 let a holce bylo 20 let. Ze začátku mi bylo smutno, ale pak jsem zjistila, že tenhle můj věk je docela fajn. Děti už jsou z baráku a já si můžu dělat co chci.“