Od čtrnácti let chodím pravidelně třikrát týdně na volejbal

„Jsem už v důchodu a dlouhá léta jsem pracoval jako novinář. Posledních dvacet let jsem byl zpravodajem Českého rozhlasu, regionální stanice Český rozhlas Sever pro Děčínsko. Objížděl jsem i okolní města a obce. Měj jsem možnost srovnávat a myslím, že důvodů k nespokojenosti mají víc lidé ve Šluknovském výběžku. Je to tím, že město dopustilo, aby se tam soustřeďovali takzvaní nepřizpůsobiví lidé. Vybavím si spoustu demonstrací, kdy místní lidé vyjadřovali svůj nesouhlas, ale asi jim to příliš nepomohlo.

Od čtrnácti let chodím pravidelně třikrát týdně na volej

V Děčíně se mi v poslední době žije dobře, protože moc nikam nechodím a nemusím se stále koukat na ty nesmyslné uzavírky silnic. Zdá se, že všechny opravy se kumulují do jednoho času. Asi je to systém, že když jsou prachy, tak se rozkopává a opravuje. Doufám, že to brzy skončí.

Žijeme v rodinném domku na Letné, takže naší rodiny se netýkají problémy s bydlením. Nahoře bydlí rodina mladší dcery a dole žijeme s manželkou a třemi kocoury. Já už 57 let chodím pravidelně třikrát týdně do Sokola Děčín na volejbal a je to super.

Od čtrnácti let chodím pravidelně třikrát týdně na volej

Když k nám přijedou na návštěvu různí vzdálení příbuzní z Moravy a courají se po Děčíně a blízkém okolí, tak si to pochvalují. I proto se k nám rádi vrací. Okolí Děčína, zvlášť České Švýcarsko, je opravdu hezké.“