Jedu starý rockárny a je mi fajn

„Bydlím tady v Teplicích v Bárovce. Ráno vstanu v šest hodin a jdu do práce. Ve tři hodiny jdu z práce, dám si tady pivko, nakrmím ptáčky a jdu domů. Tam se vykoupám, přečtu si noviny, pustím si rádio Beat a jdu spát. Tak to je pořád dokola a mně to vyhovuje. Pracuju v Okresním stavebním bytovém družstvu Teplice. Jsem sám, moje žena je po smrti.

Jedu starý rockárny a je mi fajn. I.jpg

My jsme trnovanský. Ještě moje maminka pracovala v pivovaru v Trnovanech. Když mi bylo 7 let, tak jsem tam s ní tahal dřevěný basy s pivem. Táta jezdil u ČSAD. Tenkrát byl frajer, protože dostal novou, modrou ešelku. To byl krásnej autobus a ještě si pamatuju jeho espézetku: TP 4116. Vzpomínám na starý Trnovany. Do Severního pólu jsem chodil tátovi do bandasky pro pivo. Zelený kostel, Imperátor, kino Lípa, všechno je nenávratně pryč.

Jedu starý rockárny a je mi fajn. II.jpg

Přes rok jsem vdovec a nedávno jsem si našel přítelkyni. Uplynulý rok byl pro mě hodně divnej, ale tak to asi v životě někdy chodí. Víte, já jsem takový človíček, že mi je skoro všechno jedno a starám se sám o sebe. Podle mě je lepší se do ničeho nemíchat a žít si svůj život.“

Jezdím s dubskou country kapelou Na poslední chvíli. Kapelníkem, hráčem na kytaru, foukačku a zpěvákem je Emil Komjati. Ta kapela hraje od roku 2007 a je to paráda. Děláme i fesťáky Mstišovský daněk. 

Já jsem celý život sportoval. Teď už na to nemám, ale hrál jsem od čtrnácti let na Rudolfce v Bystřici kuželky, v Teplicích na Letný jsem vzpíral u Karla Maťhy. Znal jsem olympijského vítěze v kategorii do 100 kg z roku 1980 Otu Zarembu.

Jedu starý rockárny a je mi fajn. III.jpg

Taky mám rád muziku. Pouštím si rádio Beat. Nejraději mám sedmdesátý léta. Mám dobrej aparát a pouštím si Led Zeppelin, Black Sabbath, Ozziho, Deep Purple, Stouny. A co? Jedu starý rockárny a je mi fajn.“