OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Moje máma byla Francouzka

Tady v Chomutově to celkem jde, ale mohlo by to být lepší. Trochu to tady dali do kupy a dost se tu dělá pro děti. Naopak se mi nelíbí, že na náměstí bylo krásný kino Praha, léta už nefunguje, nic tam není a už se neotevře. Kino vyhnali na Vinohrady, lístek tam stojí 150 korun a diví se, že tam chodí málo lidí. Za našeho mládí stálo kino dvě koruny.

Celý život jsem dělal všechny řemeslné práce, které jsou potřebné ve stavebnictví. Teď už jsem v důchodu. Je mi 68 let, nemůžu chodit a všechno, co umím, je mi k ničemu. Lepší už to asi nebude.

Moje máma byla Francouzka I.jpg

Už dlouho jsem rozvedený a z toho manželství mám šestačtyřicetiletou dceru. Ta bydlí v Jižních Čechách a vůbec se nestýkáme. Pak mám ještě jednu třiačtyřicetiletou holku, ale to už jsem se neženil. S její mámou jsem žil na hromádce. Zdrhly, když holce byly čtyři roky. Ani nevím, kde jsou. Ještě mám třicetiosmiletýho syna. Ten šel do Anglie, namluvil si Angličanku a tam zůstal. Moje máma byla Francouzka. Já, kdybych byl mladší, tak bych tady v republice nebyl. Šel bych do Francie. Jako dítě jsem tam byl často a měl jsem tam i babičku a dědu. Moje teta, manželka od máminýho bratra, mi v roce 1994 nabídla, abych u nich zůstal, ale co bych tam v jedenačtyřiceti letech dělal?

Moje máma byla Francouzka II.jpg

Zajímám se o fotbal a štve mě, že Sparta zase neudělala titul. Doufám, že příští sezonu to přijde. Já jsem od osmi let hrál fotbal závodně. Začínal jsem jako žák v Kunraticích na škváře. Od té doby fandím Spartě. Taky si rád přečtu dobrou knížku nebo se podívám na pěkný film. Ty americký filmy mě už štvou, nedá se už na ně koukat.

Dneska bydlím sám. Já jsem starej dědek. Klidně si s nějakou ženskou pokecám a může mě i navštívit, ale musí mít svůj byt. I když mám potíže s těma nohama, tak si sám uklidím a uvařím. Moje máma mě naučila dobře vařit. Doktoři říkají, že se s tím musím naučit žít a budu pořád nosit hůl. Já jim říkám „doktore, tu nosil i můj fotr, ale to mu bylo 85 let a mě bude 68 a připadám si jako kdyby mi bylo devadesát."